SuperOX ürünleri ve hipokloröz asit (HOCl) hakkında sık sorulan soruların cevapları için lütfen ilgili sorunun üzerine tıklayınız.

SuperOx El Dezenfektanı nasıl uygulanırsa etkili olur? Yöntemi nedir?

Etkili olması için avucu doldurması ve elin avuç içi ve dışında parmak aralarında bilekleri içine alacak şekilde ovalanarak yayılması gerekir. 1 saniyeden kısa bir süre içerisinde de bakterileri ve virüsleri öldürme özelliği olduğu için hızla el üzerinde yayılması gerekir.

SuperOx dezenfektan virüsü tamamen ortadan kaldırıyor mu?

SuperOx dezenfektan zarflı virüslere karşı etkilidir. HIV, Hepatit B, influenza ya da Koronavirüs gibi insanlarda hastalık yapan virüslerin, sporsuz bakterilerin çoğunda etkilidir. HOCL, Tüberküloz, Lejyonella, H1N1 (domuz gribi), M.Chelonea, Poliovirüs, HIV, Aureus, E.Coli, Candida Albicans, Enterococcus Faecalis, P Aeruginosa gibi patojenlere karşı da etkili, aynı zamanda canlıda kullanılabilen tek dezenfektandır.

SuperOx Dezenfektan siparişlerimizde teslimat kaç günde gerçekleşir?

Ürünleriniz hafta içi aynı gün kargolanır. Ortalama 1 iş günü içerisinde size ulaşır.

SuperOx Dezenfektan güvenilir mi?

T.C Sağlık Bakanlığı 01.04.2020 Tarihli ve 2020/G3 sayılı izni ile üretilmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz ve İlaç Dairesi Başkanlığı Kurumu’nca verilmiş Biyosidal Ürün Ruhsatnamesine sahiptir. SuperOx Dezenfektan etkinliği üniversite raporları ile kanıtlanmış güvenilir ürünlerdir.

Ürünlerinizi nereden satın alabilirim?

Tüm ürünlerimizi e-ticaret sitelerinden temin edebilirsiniz.

SuperOx ürününün yara bakımı dışında kullanım şekli nasıldır?

SuperOx problemin yaşandığı bölgeye doğrudan püskürtülerek ya da dökülerek günde iki kez semptomlar geçene kadar uygulanmalıdır.

SuperOx ürününü sebze ve meyveleri yıkamada kullanabilir miyim?

SüperOx ürünü meyve ve sebzenizi dezenfekte ettiği gibi, meyve ve sebzelerin üzerinde bulunan, zirai ilaç kalıntılarını yani pestisitleri de temizlemektedir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

SuperOx ürününü soğuk buhar makinasında kullanabilir miyim?

Orijinal ürünü 1/3 oranında sulandırarak cihaz içerisinde kullanabilirsiniz.

SuperOx ürününü evcil hayvanımın sterilizasyonunda kullanabilir miyim?

Evcil hayvanlarınızın tüm temizliğinde, oyuncaklarında, tırnak makası ve alet edevatlarının dezenfeksiyonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

SuperOx ürünü alkol içerir mi?

SuperOx alkol içermez. Bunun yanısıra; iyot, antibiyotik, steroid, bitkisel yağ ve hiçbir kimyasal madde içermez.

SuperOx ürünü kalite standartlarında üretilen ve bakanlık onaylı bir ürün müdür?

Anolit Hijyen ve Kimya San. A.Ş ISO 9001, ISO 10002, ISO 45001, ISO 13485 Hizmet Yeterlilik Belgelerine Sahip Bir Firmadır. Biyosidal Ürünler sınıfında ruhsatlanmış bir “El ve Cilt dezenfektanı”dır.

SuperOx ürününü yara üzerine direkt uygulayabilir miyiz?

Kullanılacak alan üzerinde nekrotik doku veya daha önce topikal olarak uygulanmış madde artıkları temizlendikten sonra direkt olarak uygulanmalıdır. Yara bölgesi SuperOx ile bolca ıslatılmalı ve yeterli miktarda teması sağlanmalıdır.

SuperOx yara bakım ürününün kullanım şekli nasıldır?

Her türlü yara bakımında günde 2 kez, uygulanılacak bölgenin özelliğine göre, püskürterek, dökerek, gazlı bezle ıslatılarak veya boşluk içerisine enjekte edilerek semptomlar geçene kadar uygulanmalıdır.

SuperOx ürününün yalanması veya yutulması herhangi bir yan etkiye sebep olur mu?

SuperOx içeriğindeki HOCL etki süresinin sonrasında hızla parçalanmakta ve suya dönüşmektedir. Bu nedenle hiçbir problem teşkil etmemektedir.

SuperOx ürünü kullanımdan sonra iz veya kalıntı bırakır mı?

SuperOx, kısa temas süresi ( < 1 dakika) ile hızlı dezenfeksiyon gerçekleştirir. Uygulama yapılan alandaki mikroorganizmaları öldürür ve hızla suya dönüşür. Bu sebeple kalıntı ve iz bırakmaz, renksiz bir ürün olduğu için leke bırakmaz.

SuperOx ürünü dirençli (Biyofilm Tabaka) mikroorganizmalarda da etkili midir?

Yapılan Klinik çalışmalarda, Biyofilm tabaka oluşturmuş mikroorganizmaların hem Biyofilm tabakalarını hem de bu tabakanın altında metabolizmasını yavaşlatmış durumdaki mikroorganizmaları saniyeler içerisinde öldürdüğü gözlemlenmiştir.

Superox ürününün etken maddesi nedir?

SuperOx , kişinin kendi bağışıklık sistemi hücrelerinden NÖTROFİL’ lerin mikroplarla savaşırken ürettiği bir madde olan “HİPOKLORÖZ ASİT” içerir. İnsan vücudunda düşük konsantrasyonlarda üretildiği ve anti-mikrobiyal etkiye sahip olduğu için hipokloröz asit zararlı olarak kabul edilmez. SuperOX’un etken maddesi olan Hipokloröz asit (HOCl); mikroorganizmalara karşı saniyeler içerisinde etki eder, ve HOCl; FDA onaylı bir antiseptik ve dezenfektandır.

SuperOx ürününün hayvanlarda yara bakımı dışında kullanıldığı alanlar nelerdir?

Deri bütünlüğünde farklı sebeplerle oluşan her türlü problemde güvenle kullanabilirsiniz. Çünkü alerji kaynaklı bir deri problemi bile olsa, kaşıntıdan dolayı o bölge iltihaplanacak ve yara oluşacaktır. SuperOx sayesinde bu problemin oluşmasını engelleyebilirsiniz.

superox

Firma olarak doğal, kaliteli ve ekonomik çözümleri siz müşterilerimizle buluşturmayı ilke edinmiş durumdayız. Standartlarımızdan taviz vermeden en hızlı şekilde ürün tedariği sağlamaktayız. Değerlerimize bağlı kalarak verdiğimiz hizmetlerde de çevreye ve doğaya karşı saygılıyız.

İLETİŞİM

BİZİ TAKİP EDİN