Ağız ve Diş Sağlığı Kliniklerine Özel Doğal Hijyen Çözümleri

SuperOx, bilinen tüm mono dezenfektanlara göre 3 kat daha kuvvetlidir.

İçeriğindeki Hipokloröz asit sayesinde elde edilen aktif klor ve yüksek ORP (950 Mv-1150 mV) sayesinde hızlı ve güçlü bir etki gösterir.

Aktif klor olan Hipokloröz asit (HOCL), bilinen tüm mikroorganizmalara karşı 1 dakikadan kısa sürede etkilidir ve FDA tarafından onaylı bir antiseptiktir.

SuperOx, bakterisid etkili Biyosidal doğal bir antiseptiktir. SuperOx antiseptik etken maddesi pozitif yüklü +mV olduğundan, ağzın çalkalanması sırasında, negatif bir yüke sahip olan diş, plak ve oral mukoza yüzeylerine ve instraselüler komponetlerin zayıflamasına neden olan mikroorganizmaların hücre duvarı üzerine adsorbe olarak bakteri hücre membranının parçalanmasına neden olur.

SuperOx antiseptik, adsorbe olduğu bu yerlerden 24 saat süresince kademeli olarak salınır. Bu salınma bakteriyostatik etkinin devamını sağlar. Farmakokinetik çalışmalar göstermiştir ki, spreylemeyi takiben SuperOx antiseptik yaklaşık %30 ağız boşluğu (oral aktivite) kalır ve ağızdaki sıvılar içine yavaş yavaş salınır.

SuperOx, dayanıklı (substantivity) ve jenerasyon antiseptik olup; çürük ve diş eti iltihabını (gingivit) azaltmada birinci jenerasyon ajanlardan daha etkilidir.

Diş çürüğünden sorumlu tutulan mutans streptokoklar üzerinde de antibakteriyel bir etkiye sahiptir.

SuperOx;

 • Enfeksiyonların önlenmesinde, yara temizliğinde, dermatitlerin tedavisinde de kullanılır.
 • Ağız içi ph ile uyumludur.
 • Yaralardaki bakteri sayısını azaltır.
 • Kötü kokuları yok eder.
 • Kullanımı dişlerde renk değişikliğine neden olmaz.

SuperOx Hipokloröz Asit Nerelerde Kullanılır?

 • Ağız ve boğaz enfeksiyonlarında, ağız cerrahisi ve dental hastalıkların tedavisinde, gingivitis önlenmesinde, paradental hastalıklar, dental plakların önlenmesinde, profilaktik olarak ve yardımcı olarak kullanılmaktadır.
 • Ağız ve boğaz mukozasında enflamasyon ve ağrıyla seyreden diş iltihabı, ağız yüzeyi iltihabı, yutak iltihabı, bademcik iltihabı ve ağız içinde görülen yaralarda.
 • Aft diye bilinen ağız yaraları (ülserleri), ağızda dil, diş eti, yanak, damak gibi hassas bölgelerde meydana gelen yaralarda,
 • Ağız ve boğazda iltihap oluşturan mikrobik hastalıkların önlenmesinde, hastaların yutma fonksiyonunun rahatlaması ve diş eti rahatsızlıklarında belirtilerin giderilmesinde kullanılır.
 • Dişleri çevreleyen dokulardaki işlemlerden önce ve sonra,
 • Işın tedavisi ve kanser ilaç tedavisi sonrası veya diğer nedenlere bağlı ağız içi tabakasının iltihaplarında (mukozitlerde)
 • Dişlerin etrafındaki bakteri ve yiyecek artıklarının oluşturduğu tabakanın (dental plak) önlenmesinde de hipokloröz asit kullanılır.

superox

Firma olarak doğal, kaliteli ve ekonomik çözümleri siz müşterilerimizle buluşturmayı ilke edinmiş durumdayız. Standartlarımızdan taviz vermeden en hızlı şekilde ürün tedariği sağlamaktayız. Değerlerimize bağlı kalarak verdiğimiz hizmetlerde de çevreye ve doğaya karşı saygılıyız.

İLETİŞİM

BİZİ TAKİP EDİN